22 Şubat Cuma günü vizyona giren SİBEL, Soho House’da gerçekleştirilen özel gösterimde sinema dünyasından ünlü isimlerle buluştu. Gösterime filmin başrol oyuncuları Damla Sönmez ve Erkan Kolçak Köstendil’in yanı sıra filmin oyuncularından Meral Çetinkaya ile yönetmenler Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti de katıldı. Sinema dünyasından ünlü isimler de filmi izleyenler arasındaydı. Gösterimde oyuncular Ahu Yağtu, Aybüke Pusat, Nilperi Şahinkaya, Uğur Kurul, Sercan Badur, Bala Atabek, Su Kutlu, Melisa Döngel ve Serenay Aktaş da yer aldı.

22 Şubat’ta vizyona giren Sibel, cuma akşamı Soho House’daki özel gösterimde sinema dünyasından ünlü isimlerle buluştu. Filmin başrol oyuncuları Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil ve Meral Çetinkaya ile yönetmenler Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin katıldığı gösterimde sinema dünyasından ünlü isimler de yer aldı.

Kuşköy’de yaşayan ve ıslık diliyle konuşan 25 yaşındaki Sibel’in, ormanda bir yabancıyla karşılaşmasının ardından yaşadığı değişimi anlatan SİBEL, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin üçüncü uzun metrajı. Filmdeki performansıyla 25. Uluslararası Adana Film Festivali, 55. Ulusal Yarışma ve Londra Film Haftası’nda  En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Damla Sönmez’e, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil, Elit İşcan, Meral Çetinkaya ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

Bir kadının özgürleşme hikâyesini anlatan Sibel, sinemalarda!

25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Filmin Künyesi

Yönetmenler: Çağla Zencirci & Guillaume Giovanetti
Senaryo: Çağla Zencirci, Ramata Sy & Guillaume Giovanetti
Oyuncular Damla Sönmez (Sibel), Emin Gürsoy (Emin), Erkan Kolçak Köstendil (Ali), Elit İşcan (Fatma), Meral Çetinkaya (Narin),Gülçin Kültür Şahin (Feride)
Yapımcılar: Marie Legrand, Rani Massalha, Michael Eckelt, Johannes Jancke, Marsel Kalvo, Nefes Polat, Christel Henon, Lilan Eche

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.