critics choice movie awards

Critics’ Choice Movie Awards (Film Eleştirmenleri Sinema Ödülleri) Perşembe gecesi sahiplerini buldu. Senenin sevilen filmlerinden Birdman 8, Boyhood ise 4 dalda ödül alarak geceye damgasını vurdu.

Kazananların tam listesi ise şöyle:


En İyi Film

Birdman
Kazanan Boyhood
Gone Girl
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Nightcrawler
Selma
The Theory of Everything
Unbroken
Whiplash

En İyi Erkek Oyuncu

Benedict Cumberbatch – The Imitation Game
Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel
Jake Gyllenhaal – Nightcrawler
Kazanan : Michael Keaton – Birdman
David Oyelowo – Selma
Eddie Redmayne – The Theory of Everything

En İyi Kadın Oyuncu

Jennifer Aniston – Cake
Marion Cotillard – Two Days, One Night
Felicity Jones – The Theory of Everything
Kazanan : Julianne Moore – Still Alice
Rosamund Pike – Gone Girl
Reese Witherspoon – Wild

En İyi Yönetmen

Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel
Ava DuVernay – Selma
David Fincher – Gone Girl
Alejandro G. Inarritu – Birdman
Angelina Jolie – Unbroken
Kazanan : Richard Linklater – Boyhood

En İyi Komedi Filmi
Birdman
Kazanan : The Grand Budapest Hotel
St. Vincent
Top Five
22 Jump Street

Komedi Dalında En iyi Kadın Oyuncu

Rose Byrne – Neighbors
Rosario Dawson – Top Five
Melissa McCarthy – St. Vincent
Kazanan : Jenny Slate – Obvious Child
Kristen Wiig – The Skeleton Twins

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Jon Favreau – Chef
Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel
Kazanan : Michael Keaton – Birdman
Bill Murray – St. Vincent
Chris Rock – Top Five
Channing Tatum – 22 Jump Street

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Josh Brolin – Inherent Vice
Robert Duvall – The Judge
Ethan Hawke – Boyhood
Edward Norton – Birdman
Mark Ruffalo – Foxcatcher
Kazanan : J.K. Simmons – Whiplash

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan : Patricia Arquette – Boyhood
Jessica Chastain – A Most Violent Year
Keira Knightley – The Imitation Game
Emma Stone – Birdman
Meryl Streep – Into the Woods
Tilda Swinton – Snowpiercer

En İyi Genç Oyuncu

Kazanan : Ellar Coltrane – Boyhood
Ansel Elgort – The Fault in Our Stars
Mackenzie Foy – Interstellar
Jaeden Lieberher – St. Vincent
Tony Revolori – The Grand Budapest Hotel
Quvenzhane Wallis – Annie
Noah Wiseman – The Babadook

En iyi animasyon

Big Hero 6
The Book of Life
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Kazanan: The Lego Movie

En iyi aksiyon filmi

American Sniper
Captain America: The Winter Soldier
Edge of Tomorrow
Fury

Kazanan : Guardians of the Galaxy

Aksiyon Dalında En iyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Bradley Cooper – American Sniper
Tom Cruise – 
Edge of Tomorrow
Chris Evans – 
Captain America: The Winter Soldier
Brad Pitt – 
Fury
Chris Pratt – 
Guardians of the Galaxy

Aksiyon Dalında En iyi Kadın Oyuncu

Kazanan : Emily Blunt – Edge of Tomorrow
Scarlett Johansson – Lucy
Jennifer Lawrence – The Hunger Games: Mockingjay Part 1
Zoe Saldana – Guardians of the Galaxy
Shailene Woodley – Divergent

En İyi Şarkı

Big Eyes” – Lana Del Rey – Big Eyes
“Everything Is Awesome” – Jo Li and the Lonely Island – The Lego Movie
Kazanan: “Glory” – Common/John Legend – Selma
“Lost Stars” – Keira Knightley – Begin Again
“Yellow Flicker Beat” – Lorde – The Hunger Games: Mockingjay Part 1

En İyi Orjinal Senaryo

Kazanan : Birdman – Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr., Armando Bo
Boyhood – Richard Linklater
The Grand Budapest Hotel – Wes Anderson, Hugo Guinness
Nightcrawler – Dan Gilroy
Whiplash – Damien Chazelle

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Gone Girl – Gillian Flynn
The Imitation Game – Graham Moore
Inherent Vice – Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything – Anthony McCarten
Unbroken – Joel Coen & Ethan Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson
Wild – Nick Hornby

En İyi Sinematografi

Kazanan : Birdman – Emmanuel Lubezki
The Grand Budapest Hotel – Robert Yeoman
Interstellar – Hoyte Van Hoytema
Mr. Turner – Dick Pope
Unbroken – Roger Deakins

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: Force Majeure
Ida
Leviathan
Two Days, One Night
Wild Tales

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.