Clint Eastwood’un son filmi ‘’Richard Jewell’’ın Aralık ayında gösterime girmesi planlanıyor.

Clint Eastwood’un hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini üstlendiği ‘’Richard Jewell’’ filmi gerçek bir hikayeye dayanıyor. Bir güvenlik görevlisi olan Richard Jewell’in hayatı 1996 yılında Atlanta Olimpiyat Oyunları sırasında Olympic Park’ta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında kabusa döner. Jewell şüpheli bir çanta bulmasının ardından kendisini şüpheliler arasında bulur. 88 günün ardından FBI tarafından suçsuz olduğu ilan edilen Jewell’in itibarı ve bozulan sağlığı hiçbir zaman tam anlamıyla yerine gelmez. Jewell resmi bir şekilde hiçbir zaman suçlanmaz ve 2007 yılında hayatını kaybeder.

Filmde Richard Jewell’a Paul Walter Hauser hayat verirken, Jewell’in avukatı rolünde ise Sam Rockwell yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Kathy Bates, Olivia Wilde ve Jon Hamm de yer alıyorlar.

‘’Millon Dollar Baby’’ ve ‘’Unforgiven’’ filmleri ile 4 Oscar ödülü kazanan Clint Eastwood, ‘’Richard Jewell’’ filminin de hem yapımcısı hem de yönetmeni. Filmin bu yılın Aralık ayında gösterime girmesi ve ödül sezonuna yetişmesi bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.