Haberler

Clınt Eastwood’un Son Projesi ‘’Rıchard Jewell’’ Ödül Sezonuna Yetişiyor!

Clint Eastwood’un son filmi ‘’Richard Jewell’’ın Aralık ayında gösterime girmesi planlanıyor.

Clint Eastwood’un hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini üstlendiği ‘’Richard Jewell’’ filmi gerçek bir hikayeye dayanıyor. Bir güvenlik görevlisi olan Richard Jewell’in hayatı 1996 yılında Atlanta Olimpiyat Oyunları sırasında Olympic Park’ta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında kabusa döner. Jewell şüpheli bir çanta bulmasının ardından kendisini şüpheliler arasında bulur. 88 günün ardından FBI tarafından suçsuz olduğu ilan edilen Jewell’in itibarı ve bozulan sağlığı hiçbir zaman tam anlamıyla yerine gelmez. Jewell resmi bir şekilde hiçbir zaman suçlanmaz ve 2007 yılında hayatını kaybeder.

Filmde Richard Jewell’a Paul Walter Hauser hayat verirken, Jewell’in avukatı rolünde ise Sam Rockwell yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Kathy Bates, Olivia Wilde ve Jon Hamm de yer alıyorlar.

‘’Millon Dollar Baby’’ ve ‘’Unforgiven’’ filmleri ile 4 Oscar ödülü kazanan Clint Eastwood, ‘’Richard Jewell’’ filminin de hem yapımcısı hem de yönetmeni. Filmin bu yılın Aralık ayında gösterime girmesi ve ödül sezonuna yetişmesi bekleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz