Peyami Safa’nın aynı adlı eserinden Onur Ünlü’nün yönetmenliğinde sinemaya uyarlanan Cingöz Recai filminin afişi yayımlandı.

Cingöz Recai, Peyami Safa’nın “Server Bedi” adı altında yazdığı ve Arsen Lüpen’den esinlenmiş olduğu hırsız karakterini anlatıyor. Kılıktan kılığa giren üçkağıtçı bir hırsızın hikayesini izleyeceğimiz filmin yeniden uyarlanmış halinin absürt tarzıyla bilinen Onur Ünlü dokunuşlarıyla nasıl bir filme dönüştüğü merak konusu.

Filmin başrollerinde hırsız rolünde Kenan İmirzalıoğlu ve ona eşlik edecek dolandırıcı rolünde Meryem Uzerli’yi izleyeceğiz. İkilinin yanı sıra efsane oyuncu Haluk Bilginer ile Serkan Keskin ve Musa Uzunlar da filmde yer alacak.

Polis, Güneşin Oğlu, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Sen Aydınlatırsın Geceyi, İtirazım Var, Kırık Kalpler Bankası ve son alarak Adana Film Festivali’nde Altın Koza’yı kucaklayan Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok gibi başarısı tartışılmaz filmlerin yönetmeni Onur Ünlü’nün son eseri Cingöz Recai 13 Ekim‘de izleyiciyle buluşacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.