Haberler

“Çiçero”nun Afişi Paylaşıldı

“Yüzyılın Casusu” olarak adlandırılan Çiçero’nun hayatını anlatan Çiçero filminin afişi yayınlandı.

Çiçero’nun hayatının ilk kez beyaz perdeye taşındığı film, büyük bir casusluk macerası vadediyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Büyükelçiliğinde uşak olarak görev alan İlyas Bazna, İngiltere’nin önemli belgelerini Almanya’ya sızdırır. Kod adı Çiçero olan Bazna’nın icraatları tüm dünyayı etkileyecektir. Filmde Çiçero’nun casusluk hikayesinin yanı sıra savaşın etkileri ve Hitler’in hayalindeki ari ırkı yaratmak için yaptıkları da anlatılıyor.

Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrolde olduğu filmde Ertan Saban, Tamer LeventSelen Öztürk ve Altan Erkekli de yer alıyor.

Yönetmenliğini Serdar Akar‘ın yaptığı ve Ayla ile Müslüm filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu‘nun yapımcılığını üstlendiği Çiçero, 18 Ocak‘ta ülkemizde vizyona girecek.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz