Tenet fragmanı resmi olarak yayımlanmadan önce Fortnite’ın oyun içi konserlerinden birinde saat başı gösterilmek üzere izletilmişti. Christopher Nolan imzalı, heyecanla beklenen Tenet filminin resmi fragmanı dün gece yayımlandı.

Uluslararası bir casusluk hikâyesine odaklanan filmin fragmanından anladığımız kadarıyla iç içe geçen, görsel yanılsamalar filmde sıkça yer alıyor. Fragmanın yayımlanmasının ardınından Tenet’in, yönetmenin diğer filmi  Inception ile arasında benzerlikler bulunduğu en çok yapılan yorumlardan bir diğeri oldu. 200 milyon dolar gibi büyük bir bütçeye sahip olan filmin oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh ve Michael Caine gibi ünlü isimler yer alıyor. Nolan yapımcılığı Emma Thomasi ile birlikte üstleniyor. Ayrıca yönetmen bu filmde de Interstellar ve Dunkirk gibi ses getiren filmlerin arkasındaki görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema ile birlikte çalışıyor. Filmin müziklerini ise Nolan’ın diğer filmlerinde çalıştığı Hans Zimmer değil, Ludwig Göransson yapıyor.

Christopher Nolan, film için yaptığı en iddialı iş olduğunu söylüyor. Yönetmen, yedi farklı ülkede çekilen Tenet için ‘’Casusluk filmlerinde yeni bir çağ açacak.’’ iddiasında  bulunuyor.

Başrol Robert Pattinson ise geçtiğimiz ay GQ dergisine verdiği röportajda Tenet’in kesinlikle geleneksel aksiyon filmlerinin dışına çıkan, sıra dışı bir film olduğunu dile getirerek beklentileri yükseltti. Pattinson, aynı zamanda karmaşık bir yapıya sahip olan filmi tamamen anlayıp anlamadığından emin değil.

Covid-19 pandemisi sebepiyle sinema salonları hala kapalı ve beyaz perdeyle tam olarak ne zaman buluşacağımız henüz belli değil. Wonder Woman 1984, Black Widow Mulan ve Fast & Furious 9 gibi diğer büyük bütçeli filmlerin gösterim tarihleri belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Tenet’in ise 17 Temmuz 2020 tarihinde beyaz perdede gösterime girmesi planlanıyor ancak ertelenme ihtimali de hala konuşulanlar arasında.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seda Başpınar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.