Türk Rock Müziğinin efsane isimlerinden Cem Karaca’nın hayatı sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Renan Bilek’in yazıp sahneleyeceği tek kişilik müzikli gösteri Ömrüm‘de, Karaca’nın hayatı ve şarkıları sahnede olacak.

cemakraca12

Aysa Prodüksiyon ve Kolektif Sanat işbirliğiyle hazırlanan Ömrüm adlı tek kişilik müzikli gösteride Renan Bilek rol alacak. Yapım ekibinin “bir Cem Karaca öyküsü” olarak tanımladığı gösteride Türk rock müziği sanatçısı, besteci, tiyatrocu ve sinema oyuncusu Cem Karaca’nın doğumundan ölümüne dek eserleri eşliğinde hayatı anlatılacak. Gösteri için; basta Eylem Pelit, davulda Mert Türkmen, klavyede Halil İbrahim Işık ve gitarda Evrim Arslan’dan oluşan Eylem Pelit Orkestrası kronolojik bir akışla yer alan yaklaşık 20 Cem Karaca parçasından oluşan bir seçki hazırlıyor.

Gösterinin aynı zamanda yazarlığını ve yönetmenliğini de üstlenen Renan Bilek projeyi şu sözlerle anlatıyor: “Benim Cem ağabeyin adını caddelere verecek, heykelini dikecek gücüm yok. Ben bir sanatçıyım, ustamı ancak sanatımla anar, işimle yad edebilirim. İşte ben de bunu yapmaya çalıştım. Bir methiye düzmek değil amacım. Olsa olsa, sadece memleketimin ya da bu mükemmel coğrafyanın değil, bence dünyanın en önemli seslerinden biri olan Cem Karaca’nın unutulmamasına bir katkı çabasıdır.”

Ömrüm ilk olarak 26 Şubat Cuma 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek. Biletler Biletix ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden biletler temin edilebilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.