dunya-galasi-cekmeceler-49-394-3

14. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde dün gece M.Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yeni filmleri Çekmeceler dünya prömiyerini yaptı. Başrollerinde Ece Dizdar, Tilbe Saran, Nilüfer Açıkalın ve Taner Birsel’in yer aldığı “Çekmeceler”in gösterimine film ekibi, kadın cinayetlerini protesto etmek amacıyla siyah kurdeleyle katıldı. Yönetmenler, filmin +18 sınırı alması ve “Türk işi Nymphomaniac” benzetmesi hakkındaki soruları da yanıtladılar.

!f’te bugün, Self Made/Ben Gibi’nin yönetmeni Shira Geffen, 17:30’daki gösterimin ardından seyircilerin sorularını yanıtlayacak.Jon Stewart’ın ilk yönetmenlik denemesi Rosewater/Gül Suyu’nun gösteriminden sonra ise filmin oyuncularından Haluk Bilginer salonda olacak.

gül suyu - rosewater

!f’te yarın, A City is an Island/Bir Şehir, Bir Ada’yı yönetmeni Timothy Kelly, Horse Money/At Parası’yı yönetmeni Pedro Costa, Norway/Norveç’i yönetmeni Yiannis Veslemes, Ruh İşgali’ni yönetmeni Liwaa Yazji ile birlikte izliyoruz. Çiçek Kahraman’ın Bütün Mahalleli Duysun adlı yerleştirmesi bugün 12:00’de SALT Beyoğlu’nda seyirci karşısına çıkıyor. Türkiye’de ruh sağlığı alanında yaşananları ortaya seren çarpıcı belgesel Depo: Akıl Hastanesinde Hayat’ın 17:00’de SALT Beyoğlu’ndaki gösterimi ardından yönetmenleri Can Dinlemiş, Ege Kanar ve bu alanda çalışan uzmanların katılılımıyla özel bir sohbet gerçekleşecek.

Filmlerin fragmanlarını izlemek için:
A City is an Island/Bir Şehir, Bir Ada: 
 
Norway/Norveç: 
 
Ruh İşgali: 


 
Bütün Mahalleli Duysun:

 
Depo: Akıl Hastanesinde Hayat: 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.