Julian Rosefeldt’in yönetmenliği ve senaristliğini üstlendiği, başrolünde 13 farklı karakterle Cate Blanchett’in yer aldığı film “Manifesto”dan ilk fragman seyircilerin beğenisine sunuldu. İlham veren monologlar ve Blanchett’in yüksek performansı nedeniyle heyecanla beklenen film, isminin hakkını da veren yapımlardan.

Cate Blanchett’in koreograf, ilkokul öğretmeni, cenaze konuşmacısı, borsacı, fabrika işçisi ve bir evsiz başta olmak üzere pek çok karaktere hayat verdiği Manifesto, modern sanatın evrensel bir uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Rosefeldt’in 20. yüzyıl sanatçılarını ve fikir akımlarını yorumladığı metin ve diyalogların yer aldığı film, Jim Jarmusch ve Lars von Trier gibi sinema dünyasından isimlerin de manifestolarına yer veriyor.

Blanchett’nin kariyerinin en farklı projelerinden biri olacak olan Manifesto, Elizabeth, Blue Jasmine, The Aviator, The Curious Case of Benjamin Button ve Carol’dan sonra oyuncunun filmografisine eklenecek filmler arasında.  En son sesiyle Terrence Malick’in Voyage of Time: Life’s Journey projesinde yer alan Cate Blanchett, Robert Redford’la birlikte de Truth filmiyle izleyicilerin karşısına çıkmıştı.

Dünya prömiyerini 19-29 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan Sundance Film Festivali’nde yapacak olan Manifesto’nun fragmanı ise işte burada:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.