Todd Haynes yönetmenliğindeki dram Carol‘dan ilk fragman yayınlandı. Patricia Highsmith’in romanından Phyllis Nagy’nin senaristliğinde uyarlanan filmde başrolü Cate Blanchett ve Rooney Mara üstleniyor.

maxresdefault (1)

 

tumblr_inline_nitcieWvAP1s3eykl

Cannes Film Festivali’nde yönetmeni Todd Haynes’e Queer Palm ödülünü getiren film, Rooney Mara’ya ise En iyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirdi. İlk kez 68. Cannes Film Festivali’nde seyircisiyle bulaşan film, New Yorklu iki kadının yaşadığı aşkı anlatıyor. Filmin Türkiye için gösterim tarihi henüz açıklanmadı.

carol

Filmin konusu: Carol (Cate Blanchett), New York’ta yaşayan mutsuz evliliğe sahip bir kadındır. Therese (Rooney Mara) ise bir mağazada görevli olarak çalışan genç bir kadındır. 1950’li yıllarda geçen filmde Carol ve Therese birbirlerine tutkulu şekilde aşık olurlar. Carol kocasından ayrılmak ister. Ancak Carol’ın kocası kızlarının velayetini öne sürerek Therese’le olan ilişkisini tehdit edecektir.

Fragman İçin;

 

Yazar Hakkında

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.