Haberler

Cannes’da Prömiyerini Yapan ‘’The Traitor’’ Tüm Dünyada Gösterime Girmeye Hazırlanıyor

Bu yılki Cannes Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan İtalyan yönetmen Marco Bellocchio’nun ‘’The Traitor’’u tüm dünyada gösterime girmeye hazırlanıyor.

Marco Bellocchio’nun son filmi ‘’The Traitor’’ bu yılki Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapmıştı. İtalya’da gişe sıralamasında ikinci sırada bulunan film şimdi de tüm dünyada gösterime hazırlanıyor. Filmin Kuzey ve Latin Amerika, İskandinavya, Avustralya ve Yeni Zelanda gösterim haklarını Sony Pictures satın alırken, Match Factory de filmin 20 bölgede dağıtım hakları için anlaşmaya vardı.

Orijinal adı ‘’Il traditore’’ olan film, İtalyan mafyası Cosa Nostra’nın sessizlik yeminini bozan ilk yüksek rütbeli üyesi Tommaso Buscetta’nın gerçek hikayesini anlatıyor. İtalya’nın Yabancı Dilde Oscar Adaylığı için şimdiden yerini hazırlayan film, İtalya’da gişe sıralamasında ‘’Aladdin’’den sonra ikinci sırada bulunuyor.

Peki Filmin Konusu Ne?

Pierfrancesco Favino’nun canlandırdığı Buscetta 1984 yılında, ailesinin Cosa Nostra içindeki bir savaş sonucu ölmesiyle önce İtalyan ardından da Amerikan savcıları ile anlaşma yapar. Cosa Nostra tarihinde en üst rütbeli itirafçı olarak tarihe ismi yazılan Buscetta, Corleonesi ailesine karşı harekete geçer. Brezilyalı yıldız Maria Fernanda Candido’yu Buscetta’nın üçüncü eşi olarak gördüğümüz filmde, Buscetta’yı tanık koruma programına katılması için ikna eden Brezilyalı yüksek profilli avukatın kızı rolünde Maria Cristina de Almeida Guimaraes’i izliyoruz.

Filmin Fragmanı

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz