Haberler

Cannes Film Festivali Woody Allen’ın Café Society Filmi İle Açılacak

69. Cannes Film Festivali, açılışını Woody Allen’ın yeni filmi Café Society ile yapacak.

0allen1

Café Society, Hollywood Ending (2002) ve Midnight in Paris (2011) filmlerinden sonra, festivali açan üçüncü Woody Allen filmi olacak. Kristen Stewart, Jesse Eisenberg ve Blake Lively gibi genç yıldızların başrolünü paylaştığı Café Society, 1930’lu yıllarda film endüstrisinde çalışmayı umarak Hollywood’a gelen ve aşık olan genç bir adamın öyküsünü anlatıyor. Woddy Allen aynı zaman bu filmde ilk kez, La Luna (1979), Reds (1981), Apocalypse Now (1979) ve The Last Emperor (1987) gibi filmlerin ünlü görüntü yönetmeni Vittorio Storaro ile birlikte çalıştı.

Café Society, Woody Allen’ın yönetmenliğini üstlendiği 47. film. Allen filmleri her ne kadar genellikle festivale ‘Yarışma Dışı” kategoriden katılıyor olsa da, Allen 2002 yılında  Altın Palmiye Onur Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bu sene Mad Max: Fury Road filminin yönetmeni George Miller’ın başkanlığını üstleneceği 69. Cannes Film Festivali, 11-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz