Haberler

Candyman’in Afişi Yayınlandı

Candyman'in Afişi Yayınlandı

Klasik korku film serisi Candyman‘in yeniden yapımından afiş paylaşıldı.

Ayna karşısında 5 kez “Candyman” denildiğinde gelen ve çağıran kişiye musallat olan Candyman, Jordan Peele yapımcılığında geri dönüyor. 1992 yapımı Candyman serisinin yeniden çevrimi Helen adlı bir sosyoloji öğrencisinin etrafında geçiyor. Candyman şehir efsanesi üzerinde çalışan Helen, çalışmalarını derinleştirdikçe efsanenin doğru olduğuna inanır ve büyük bir karanlığı peşinden sürükler.

Candyman, yönetmen koltuğunda yer alan Nia DaCosta‘nın Little Woods‘un ardından çektiği 2. uzun metraj filmi. Us ve Get Out ile korku sinemasına yeni bir soluk getiren Peele, filmin senarist ve yapımcılığını üstleniyor. Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett ve Colman Domingo da yeniden yapımın oyuncuları arasında.

Candyman, 12 Haziran‘da ülkemizde vizyona girecek.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz