Büyük İstanbul Depresyonu, 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali Kısa Film Yapım Destek Ödüllü hikayesini çekebilmek için Fongogo üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Sinopsis

Didem ve Ayşe İstanbul’da yaşayan, öğrencilikleri biteli bir süre geçmesine rağmen hala iş bulamamış iki genç kadındır. Bu iki genç kadının yetişkinliğe adım attıkları ve artık para kazanmaları gereken insanlık için kısa, onlar için asla geçmek bilmeyen bu zaman diliminde görünürde günlerin öncekinden ve birbirinden pek de farkı yoktur.
Ne para kazanmanın yolunu bulabilirler, ne de Didem yazmaya, Ayşe çizmeye yoğunlaşabilir.
Metropolün kıyısında, evlerinin terasından yükselen gökdelenlerin ve gecekondudan bozma apartmanların arasında kalakalmışlardır.

Yönetmen’den:

Mezun olmak hayatınla ilgili kararlar almayı gerektiriyor. Sanki alacağın her karar atacağın her adım hayatını sonsuza kadar değiştirecekmiş gibi. Böyle bir yükün altında eylemsizleşmek de mümkün zaten adım atsan da sonuç almanın çok zor olduğu bir dönemde yaşadığımız için bütün seçeneklere saldırmak da. Didem ve Ayşe hayatlarının bu döneminde alacakları kararların kim olduklarını belirleyeceğini düşünen iki genç kadın. Biri şehirde iş ararken, diğeri şehrin yıkımını isteyecek kadar şehirde kaybolmuş durumda. Ne olursa olsun bu İstanbul’da, İstanbul’a karşı birlikte verdikleri bir mücadele.

Neden Desteklemelisiniz?

  • Bu filmi gerçekleştirme sürecinin sorumluluğunu genç kadınlar paylaşıyor. Onları, bu filmi gerçekleştirme arzusu bir araya getirdi.
  •  Bu filmin dert edindiği meseleye inanan, onlarla çalışarak desteklerini ortaya koyan yaratıcı ekibe ihtiyaç duydukları materyal ve ekipmanı sağlayabilmek, onlara her anlamda rahat bir çalışma ortamı yaratabilmek,
  • Senaryonun vaat ettiklerini hem sette hem post-prodüksiyon aşamasında gerçekleştirebilmek,
  • Ve nihayetinde seyirciyle nasıl buluşacağı üzerine çalışabilmeleri için desteğinize ihtiyaçları var.
Detaylı bilgi ve destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeynep Enginer

1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.