Haberler

Buster Keaton Gezici Festival’de

Ankara Sinema Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Gezici Festival, ölümünün 50. yılında bir seçki ile Buster Keaton’ı selamlıyor.

Bugün sessiz sinemanın Charlie Chaplin ve Harold Lloyd ile birlikte en büyük üç isminden biri olarak kabul edilen Buster Keaton, ölümünün 50. yılında, ABD Büyükelçiliği’nin desteğiyle ile oluşturulan bir program ile anılıyor. “Sükût Altındır: Buster Keaton” başlıklı program, büyük ustanın Bir Hafta (One Week, 1920) Günah Keçisi (The Goat, 1921) Tiyatro Salonu (The Playhouse, 1921) ve Aynasızlar (Cops, 1922) filmlerinden oluşuyor. Yeniden restore edilen filmler, Hasan Ali Toker‘in piyanosuyla icra edeceği canlı müzikler eşliğinde sinemaseverlerle buluşacak.

Festival, 25 Kasım – 1 Aralık’ta Ankara’da, 2 – 4 Aralık’ta Sinop’ta ve 5 – 7 Aralık’ta Kastamonu’da olacak.

Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz