A Beautiful Mind‘in Oscar ödüllü yönetmeni Ron Howard’ın kızı olan aktris Bryce Dallas Howard, oyunculuğunun yanında yönetmen koltuğuna da oturmaya karar verdi.

The Village, Lady in the Water, The Help gibi birçok önemli yapımın yanı sıra İngiliz yapımı Fenomen dizi Black Mirror‘ın da bir bölümünde başrol oynayan, yükselen yıldız Bryce Dallas Howard bu kez yönetmen koltuğuna oturuyor. Birden fazla kısa filmde yönetmenlik yaptığı bilinen oyuncu, bu kez bir uzun metrajın yönetmen koltuğu için hazırlanıyor.

Howard, tıpkı Oscar ödüllü yönetmen babası Ron Howard gibi uzun metraja geçiş yapacak. Howard da 1977 yapımı Grand Theft Auto filmi ile oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yapmıştı.

Bryce Dallas Howard ve Ron Howard

Oyuncunun ilk uzun metraj denemesi, 2012 yılında beyaz perdeye uyarlanan ve Oscar ödülüne layık görülen Silver Linings Playbook filminin yazarı Matthew Quick’in 2010 yılında yazdığı gençlik romanı Sorta Like a Rock Star olacak.

Filmde, annesinin erkek arkadaşı tarafından evden atılan ve annesiyle birlikte bir okul otobüsünde yaşamaya başlayan bir kızın hikayesi anlatılıyor. Amber Appleton, annesi ve sadık köpeği ile birlikte okul otobüsünün arkasında yaşarken bir yandan da çevredeki farklı insanların hayatlarını güzelleştirmeye çalışıyor.

İngiliz senarist Ol Parker’ın senaryosunu üstleneceği yapımda Lee Stollman, Wyck Godfrey ve Marty Bowen da yapımcı olarak yer alacak.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.