Geçtiğimiz yıla damgasını vuran Richard Linklater’ın filmi Boyhood izleyenlerden olumlu eleştiriler almıştı. Çekimleri 12 yıl süren film, çocuk oyuncuların izleyicilerin gözü önünde büyümesiyle de sinemaseverlere bambaşka bir deneyim sunmuştu. Özellikle başrol oyuncusu Ellar Coltrane’in kameralar karşısındaki çocukluktan ergenliğe geçişiyle Coltrane, gözümüzün önünde büyüyen bir aktör olmuştu.
Ellar Coltrane
Ellar Coltrane, Dave Eggers’in romanından uyarlanan ve yönetmenliğini James Ponsoldt’un yaptığı The Circle’ın kadrosuna dahil edildi. Yıllardır önemli bir projede yer almayan oyuncunun Boyhood’dan sonraki en önemli projesi de böylece bu film oldu.

Tom Hanks, Emma Watson, John Boyega gibi isimlerin yer aldığı The Circle’ın önümüzdeki yıl vizyonda olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.