Kadınlar ve erkeklerin birbirine savaş açtığı distopik bir dünyada, tüm olanlardan kaçmaya çalışan Lily (Cathryn Harrison), kendini bir çiftlikte bulur. Bu çiftlik, dış dünyadan izole edilmiş gibidir. Ama yalnızca izole olmakla kalmıyor, adeta başka bir boyuttan geliyordur. Tanıştığı herkesin adının Lily olduğunu ve hiç kimsenin normal davranmadığını gören Lily, orada bulunduğu her dakikada yeni bir gariplikle karşılaşacaktır. Tek boynuzlu atla sohbete bile girdiği bu çiftliğe alışmak hiç de kolay olmayacaktır.

İzleyebileceğiniz sıradışı filmlerden biri olan Black Moon, yapıldığı dönemin alternatif sineması açısından kendini gizli bir yere konumlandırıyor ve izleyicisi tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Fransız Yeni Dalgası ile aynı dönemlerde film yapan yönetmen Louis Malle, Black Moon‘un yönetmen koltuğuna oturup izleyicisi için zihninin kapılarını aralıyor. İnanılmaz absürt sahnelere tanık olacağınız filmi tepkisiz izleyebilmeniz neredeyse imkansız!

Filmin Künyesi

Yönetmen: Louis Malle
Özlem Yenilmez
1994'ün Ağustos sıcaklarında, Ankara'da doğdu. Küçüklüğünden beri hep "Yaptığımın daha iyisini nasıl yapabilirim?" sorusuna cevaplar aradı. O sırada okudu, izledi ve önüne gelen yerde yazdı. Bunları yaparken bir baktı ki İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümüne düşmüş. Ama anladı ki gazetecilerle yolları ayrıydı. Arayışını sinemayla tamamladığını görünce de Fil'm Hafızası ile yollarını birleştirme kararı aldı.

Yorum yaz