Black Adam’ın başrolü Dwayne Johnson filmin prodüksiyonunun coronavirüs sebebiyle ertelendiğini söyledi. DC Evreni’nin yeni süper kahramanını olarak izleyici karşısına çıkacak olan Black Adam ile ilgili yeni bilgiler de paylaşıldı.

Yönetmen koltuğunda Jaume Collet-Serra‘nın oturduğu DC Evreni‘nin yeni süper kahramanının tanıtılacağı Black Adam filminden yeni bilgiler geldi. Coronavirüs sebebiyle filmin prodüksiyonunun ertelendiği açıklanırken çekimlere başlayabilmek için salgının durmasını bekleyecekleri belirtildi.

Yaz ayında çekilecek olan başrolünde ise Dwayne Johnson‘ın yer alacağı Black Adam filmi de koronavirüs sebebiyle çekimleri durdurulmuş olan birçok filmin kaderine ortak oldu. Filmin prodüksiyonuna Temmuz ayının sonunda başlanacağı biliniyordu. Dwayne Johnson yapmış olduğu açıklamada; çekimlerin ertelendiği, Ağustos ya da Eylül ayında başlanabileceği fakat bunun da bir kesinliği olmadığını söylüyor. Tüm ekibin ise şimdiden tüm planlarını yapmış olduklarına dikkat çekiyor.

C.C. Beck ve Otto Binder‘ın yaratıcısı olduğu DC çizgi romanlarına göre Black Adam, Shazam‘ın şeytani ikizidir. Ancak ilerleyen zamanlarda Black Adam kötü olmayı bir nevi bırakarak, geçmişte işlediği suçları affettirmek amacıyla anti-kahramana dönüşür. Çizgi romanlarda geçenlere göre, Black Adam Antik Mısır dönemlerinde ortaya çıkar. Firavun II. Ramses döneminde Shazam yüksek rahip olur. Shazam kendini geliştirdikçe güçlerini miras olarak bırakması gereken birine ihtiyaç duymaya başlar. Ramses’in oğlu olarak bilinen Teth-Adam da Shazam’ın bu konuda ilgisini çeken ilk isimlerden biri olacaktır. Teth-Adam, Shazam adını söylediği zaman altı Mısır Tanrısı tarafından kutsanacaktır…  Dwayne Johnson, Shazam film projesi geliştirme aşamasındayken filmde yer almak istediğini açıklamıştı. Ancak Warner Bros tarafından verilen karara göre iki ayrı filmin yapılması daha uygun görülmüştü.

Eğer koronavirüs salgını bir engel çıkarmazsa, Black Adam 7 Ocak 2022 tarihinde izleyicileriyle buluşmuş olacak. Shazam 2‘nin ise 1 Nisan 2022’ye işaretlendiği bilinenler arasında yer alıyor.

Dwayne Johnson’ın Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.