Haberler

“Biz de Varız!” Bu Sene Sekizincisini Gerçekleştiriyor!

İstanbul Modern Sinema, Türkiye sinemasının en yeni filmlerini bir araya getirdiği Biz de Varız! programının bu yıl sekizincisini düzenliyor.

Farklı hikâyeler, karakterler, anlatım tarzlarına sahip filmleri bir araya getirerek sinemamıza yeni bir nefes katan bu program, keşif filmlerden vizyonda yeterince yer bulamamış yapımlara uzanıyor.

Program, 5 – 22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Burak Çevik’in, Berlin’de görücüye çıkan ve deneysel anlatımıyla dikkat çeken ikinci uzun metrajı Aidiyet, geçim için Senegal’den Türkiye’ye göçen Amina’nın öyküsünü filme aktaran belgesel Amina seçkide yer alan filmler arasında. Ayrıca, prömiyerlerini Toronto, Locarno ve Karlovy Vary gibi prestijli festivallerde yaptıktan sonra yeterince izleyiciye kavuşamamış filmler; kentsel dönüşüm hikâyesi Saf ve insanın doğayla ilişkisini rüya gibi akan bir dille aktaran Nebula, Ömür Atay’ın televizyon kariyerinden sonra çektiği ilk uzun metrajı Kardeşler ve Köken Ergun’un Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenen şehit anma etkinliklerini incelediği belgeseli Şehitler de Biz de Varız! programında. Uzun metrajlara ek olarak bu yıl kısalara da yer veren Biz de Varız!, filmlerle birlikte yönetmen, oyuncu ve film ekiplerini de izleyiciyle buluşturacak.

Gösterim programı ve etkinlikle ilgili detaylara yakında buradan ulaşabilirsiniz.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz