Bradley Cooper’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan ‘’A Star is Born’’ Venedik Film Festivali’nde dünya gösterimini yapacak.

Bradley Cooper’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrollerini Lady Gaga ile paylaştığı filmi ‘’A Star is Born’’ ilk dünya gösterimini Venedik Film Festivali’nde yapacak. 29 Ağustos – 8 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 75. Venedik Film Festivali’nde sinemaseverlerin ve eleştirmenlerin karşısına çıkacak film; şimdiden birçok dalda Oscar adaylığı için konuşulmaya başlandı.

Peki ‘’A Star is Born’’ Filminin Hikayesi Ne?

‘’A Star is Born’’ ilk defa 1937 yılında yönetmen William Wellman tarafından çekildi ve film en iyi hikaye dalında Oscar ödülü kazandı. Daha sonra bir klasik haline gelen bu filmde Janet Gaynor ve Fredric March ikilisi, yıldız olma hayalleri kuran genç bir aktris ve ona yardım eden, gözden düşmeye başlamış ve kendi karanlık sorunlarıyla uğraşan ünlü bir aktörün hikayesini canlandırmışlardı. Daha sonra ilk olarak 1954 yılında Judy Garland ve James Mason, 1976 yılında ise Barbra Streisand ve Kris Kristofferson yine ‘’A Star is Born’’ hikayesinin o ünlü ikilisine hayat vermişlerdi.

2018 yapımı bu yeni filmde ise ikiliyi filmin aynı zamanda yönetmeni olan Bradley Cooper ve Lady Gaga oynayacak. Filmde Cooper’ın hayat verdiği Jackson Maine, bir yandan hayatında ve kariyerinde zorluklar yaşayan ‘’country music’’ şarkıcısı Ally’yi (Lady Gaga) keşfedip, ona şöhrete giden yolda yardım ederken, bir yandan da kendi şeytanları ile uğraşıyor.

Bradley Cooper ve Lady Gaga ikilisini sık sık beraber aynı sahneyi paylaşırken ve şarkı söylerken izleyeceğimiz ‘’A Star is Born’’ filmi için Cooper uzun süre şarkıcılık dersleri aldı. Ayrıca filmdeki tüm müzikal performanslar canlı olarak çekildi ve birçok şarkı Cooper ve Gaga ikilisinin ortak çalışmasıyla yazıldı.

Tahmin edilebileceği üzere müzikleri ile de ön plana çıkacağı beklenen filmin kadrosunda aynı zamanda Andrew Dice Clay, Dave Chappelle ve Sam Elliott da yer alıyor. Ağustos ayında Venedik Film Festivali’nde dünya gösterimini yapacak olan ‘’A Star is Born’’ bu yılın Ekim ayında ise tüm sinemaseverler ile buluşacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.