Haberler

Ve Beyoğlu Sineması’ndan Güzel Haber!

Veda duyurusunun ardından, Beyoğlu’na sahip çıkmak isteyen sinemaseverlerin girişimiyle, sinema için yeni bir umut kapısı aralandı!

 

Beyoğlu Yeniden!

Uzun toplantılar, aranan çözüm yolları ve sinemayı ayakta tutmak adına yapılan fedakar girişimler sonunda güzel haber, Beyoğlu Sineması yönetim kurulu tarafından kamuoyuna duyuruldu.

 

Bağımsız sinemanın son kalelerinden olan sinema, “Beyoğlu Sineması Kartı'”uygulamasıyla yeni bir sayfa açıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Başka Sinema’nın girişimleriyle kendine bir çıkış yolu arayan Beyoğlu Sineması, çok fazla dayanamamış ve 30 Haziran’da kapatma kararı almıştı. Kapatılma kararının kamuoyunda geniş bir yankı uyandırmasıyla, sinemayı yaşatmak adına atılan adımlar sivil bir harekete dönüştü. Sayısız sinemaseverin araya girmesiyle yeni çıkış yolları arayan sinema, yaptığı duyuruda “Beyoğlu Sineması Kartı” ile destek bekliyor!

3 Temmuz akşamı saat: 17:00′ de tanıtılacak uygulamaya herkes davetli!

Beyoğlu Sineması Fuaye alanında yapılacak basın toplantısına sinemayı ayakta tutmak ve yaşatmak isteyen tüm sinemaseverler davetli!  “Beyoğlu Sineması Kartı” uygulaması şu an için sadece bir umut ışığı. Sinema tam anlamıyla kurtarılmış değil. Bu umut ışığını kazanılmış bir zafere dönüştürmek isteyen herkesi 3 Temmuz saat 17:00’de Beyoğlu’na bekliyoruz. Bu girişimde, -büyük ya da küçük fark etmeksizin- emek sahibi olan tüm duyarlı insanlara sonsuz teşekkürler!

 

Erdi Köseoğlu
Eskişehirli. İlk göz ağrısı ‘’tiyatro’’. Selçuk Üniversitesi’nde, amatör olarak oyun yazarlığı ve oyunculuk yaptı. Okulu bitirdikten sonra gözünü, çok sevdiği sinemaya dikti. Şu an, Marmara G.S.F.’nde Sinema öğrencisi. Güzel filmler çekip insanlarla paylaşmak istiyor. Deniz’in balı. Elif’in kardeşi. Ekin’in her şeyi.

Yorum yaz