15 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan 68. Berlin Film Festivali, açılışını Wes Anderson’ın yeni filmi Isle of Dogs ile yapmaya hazırlanıyor. Böylelikle de Berlinale, açılışını ilk kez bir animasyon filmle yapıyor olacak.

Bu yıl 68.’si düzenlenecek festival, festivale yabancı bir isim olmayan Wes Anderson‘ın yeni animasyonu Isle of Dogs ile açılacak. Aynı zamanda bu gösterimle animasyon yapıt, festivalin ana merkezi Berlinale Palast‘ta yapılacak gösterimle dünya galasını da gerçekleştirmiş olacak.

2002’de The Royal Tenenbaums, 2005’te The Life Aquatic with Steve Zissou, 2014’te ise The Grand Budapest Hotel filmleriyle Gümüş Ayı Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan Wes Anderson’ın bu yıl da büyük ödül için en önemli adaylardan olduğu aşikar. Festival direktörü Dieter Kosslick de, festivalin ilk kez bir animasyon filmle açılacağını belirtirken Isle of Dogs’u “Wes Anderson cazibesiyle izleyenlerin kalplerini fethedecek bir film.” olarak tanımladı.

12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin hikayesini ele alan Isle of Dogs, Megasaki City şehrinde geçiyor. Atari’nin; çok sevgili köpeğinin de şehirdeki tüm köpeklerle birlikte devasa bir çöplüğe gönderilmesini öğrendikten sonra, hayattaki tek dostunu aramak üzere Çöp Adası’nda sonlanacak zorlu bir maceraya atılmasını konu edinen filmin yıldız isimlerden kurulu orijinal seslendirme kadrosunda ise; Bryan CranstonEdward NortonLiev SchreiberBill MurrayJeff GoldblumScarlett JohanssonTilda SwintonKen WatanabeGreta GerwigFrances McDormandYoko Ono ve Harvey Keitel gibi isimler var.

Fox Searchlight Pictures dağıtımında vizyona girecek olan film, 23 Mart’ta Amerika’da; Nisan’dan itibaren ise dünya çapında izleyiciyle buluşacak.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.