Oyun Salonu kapsamında, Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunları izleme şansını yakaladığımız National Theatre Live etkinliği Frankenstein ile son buluyor.

Daha önce, Chris O’Dowd ve James Franco’lu Of Mice and Man (Fareler ve İnsanlar) ve Carrey Mulligan’lı Skylight’ı izleme olanağı yakaladığımız etkinlik kapsamında, Benedict Cumberbatch‘i de Hamlet performansıyla izleyebilmiştik. Şimdi ise Cumberbatch son oyunu için tekrardan dönüyor.

Trainspotting, 127 Hours ve Slumdog Millionaire gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış olan Danny Boyle‘un yönetmenliğinde oynanan oyunda,  Benedict Cumberbatch ve Johnny Lee Miller değişen rollerde doktor Victor Frankestein ve yaratığını canlandırıyor. 2011’de kapalı gişe sahnelenen, sinema salonlarında ise yarım milyondan fazla insana ulaşan oyun, 14 Aralık akşamı İKSV Salon’da izleyicilerini bekliyor.

Yazar Hakkında

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.