Haberler

Benedıct Cumberbatch Louıs Waın Rolünde

Benedict Cumberbatch ve Claire Foy Louis Wain’in hayatının anlatıldığı filmde başrolü paylaşacaklar.

Benedict Cumberbatch, Claire Foy

Benedict Cumberbatch ve Claire Foy yeni film projeleri için kolları sıvadı. Benedict Cumberbatch‘in Louis Wain‘i canlandıracağı filmde Claire Foy, Wain’in eşi Emily‘e hayat verecek. Yönetmenliğini Will Sharpe‘ın üstleneceği filmin senaryosu üzerinde ise Simon Stephenson 2014 yılından beri çalışıyor.

Film ressam Louis Wain‘in hayatını kronolojik olarak beyazperdeye taşıyor. Tavşandudağı ile doğanması nedeniyle Louis Wain‘in sıkıntılı geçen okul hayatı ve sonrasında West London School of Arts’a kabul edilmesi ve kariyeri filmde ayrıntılı olarak işleniyor. Ayrıca Emily ile olan evlilikleri de filmde büyük yer tutuyor. Wain‘in kendinden 10 yaş büyük Emily ile evlenmesi ve evliliklerinin üçüncü yılında Emily‘nin ölmesi de filme konu oluyor.

İngiliz ressamın hayatının konu alındığı filmin çekimlerine ise ağustos ayında başlanacak.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

1 Yorum

Yorum yaz