Ben Wheatley’nin Yeniden Çevrimi Rebecca’dan Fragman Yayınlandı

Ben Wheatley’in yönettiği ve Daphne du Maurier’ın klasikleşmiş eseri Rebecca‘dan ilk fragman yayınlandı.

Daphne du Maurier‘ın 1938 yılında yayınlanan kitabı Rebecca, Ben Wheatley tarafından yeniden uyarlanıyor. Filmde genç bir kadın, Monte Carlo’da tanıştığı yakışıklı dul Maxim de Winter ile kısa bir süre içinde evlenmeye karar verir. Harika geçen balayının ardından çift, Maxim de Winter’ın Manderley’deki evine döner. Nahif ve deneyimsiz kadın, Bayan de Winter olarak yeni hayatına alışmaya çalışır. Ancak genç kadının mutluluğu, Maxim de Winter’ın ölen eski eşi Rebecca’nın hayaletini yaşatmaya çalışan evin hizmetkarı Bayan Danvers tarafından altüst edilir.

Filmin başrollerini Call Me by Your Name‘deki performansıyla dikkat çeken Armie Hammer, Baby Driver filminden tanınan Lily James ve The English Patient‘ın başarılı oyuncularında Kristin Scott Thomas paylaşıyor. Tom Goodman-Hill, Keeley Hawes, Ann Dowd ve Sam Riley de onlara eşlik ediyor. Rebecca psikolojik korku filmi Kill List, distopik gerilim High Rise ve aksiyon komedisi Free Fire ile adından söz ettiren yönetmen Wheatley’in ilk büyük yapımı. Yönetmen, “Du Maurier’in eseri matruşka gibi iç içe geçmiş bir hayalet hikayesi, gerilim ve romantizm sunuyor. Bu tarz türler arası geçiş daha önce işlerimde yaptığım bir şey. Bu açıdan hikayeyle bağlantı kurdum” dedi.

Stardust, Kingsman: The Secret Service ve X-Men: First Class filmlerinin senaristi Jane Goldman ile Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse filmin senaryosunu birlikte kaleme aldı.

Rebecca, 21 Ekim‘den itibaren Netflix‘te izlenebilecek.

Hitchcock Tarafından Uyarlandı

Rebecca birçok kez sahne ve beyaz perdeye uyarlandı. Ancak içlerinde en akılda kalan Alfred Hitchcock‘un 1940’da yönettiği film oldu. Laurence Olivier, Joan Fontaine ve Judith Anderson’ın başrollerini paylaştığı bu film, eleştirmenler tarafından tam not alarak büyük bir hite dönüştü. Film o yıl Akademi Ödüllerinde toplam 11 adaylık elde etti. Rebecca, Hitchcock’un En İyi Film Oscarı‘nı aldığı ilk ve tek film özelliğine sahip.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.