Haberler

Ben Affleck King Leopold’s Ghost’un Yönetmen Koltuğunda

Ben Affleck tarihi bir dram filmi olan King Leopold’s Ghost’un yönetmenliği için çalışmalara başladı.

Ben Affleck

Ridley Scott‘un yeni filmi The Last Duel‘ın hem oyuncu kadrosunda yer alan hem de filmin senaryosunda Ridley Scott ile beraber çalışan Affleck yeni projesi için çalışmalara başladı bile.Yine bu yıl üzerinde çalıştığı İkinci Dünya Savaşı konulu Ghost Amry’deki yönetmenliği ile birlikte Ben Affleck yine bir tarihi dram filmine imzasını atacak. Film, Adam Hochschild‘ın King Leopold’s Ghost: A Story Of Greed, Terror And Heroism In Colonial Africa isimli kitabından beyazperdeye uyarlanacak. King Leopold’s Ghost’un sinemaya uyarlayacak ve senaryosunu üstlenecek isim ise Apocalypto‘nun senaristi Farhad Safinia olacak.

Gerçek olaylara dayanan film, Avrupa ülkelerinin Afrika’nın doğal kaynaklarını sömürmenin yollarını bulmak için girdikleri yarışı konu alıyor. King Leopold’s Ghost aynı zamanda Leopold’un nasıl dünyanın en zengin adamı haline geldiğini çarpıcı gerçeklerle aktarıyor. Film aynı zamanda Leopold’un yerli halka nasıl zorla fildişi işçiliği yaptırttığını ve bu sömürge yarışının sekiz milyon kişinin ölümüne sebebiyet verdiğini de beyazperdeye aktarıyor.

 

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz