Joe Keery‘nin başrolünde yer aldığı bağımsız korku filmi Spree ‘den ilk fragman yayınlandı.

Spree

Hayatınızın yolculuğu” sloganına sahip olan film sosyal medya çılgınlığını ve Amerika’nın şiddet içeren yönelimine dikkat çekiyor. Film, Kurt Kunkle adlı genci merkezine alıyor. Tek amacı sosyal medyada daha fazla takipçi kazanmak olan Kurt, izlenme sayılarını arttırmak için korkunç bir yol seçer. Şoförlük yaptığı insanları öldürüp kayda almaya ve sosyal medyada yayınlamaya başlar.

Netflix’in popüler dizisi Stranger Things ile adını duyuran ve After Everything ile Slice filmlerinde yer alan Joe Keery, Spree’de, küstah ve bir sosyal medya fenomeni olmak isteyen Kurt Kunkle olarak rol alıyor. Oyuncu filmde, Sasheer Zamata, Mischa Barton, John DeLuca, Josh Ovalle, Lala Kent, Frankie Grande, Kyle Mooney ve David Arquette ile birlikte rol alacak.

Filmin yönetmenliğini senaryoyu Gene McHugh ile birlikte yazan ve Wobble Palace ile A Wonderful Cloud komedilerden tanınan Eugene Kotlyarenko yönetiyor. Spree yönetmenin bugüne kadarki en yüksek profile sahip filmi. Film prömiyerini bu yılın başlarında Sundance’te gerçekleştirdi. Kotlyarenko filme ilham olması için, geçen yıl Japonya seyahati sırasında İntihar Ormanı’na gidip oradan yayın yapan Logan Paul gibi sosyal medya yıldızlarını araştırarak için önemli ölçüde zaman harcadığını aktardı. Spree, Unfriended ve Unfollowed‘dan sonra sosyal medyayı ve interneti eleştiren film akımının en sonuncusu.

Film 14 Ağustos’ta Amerika’da vizyona girecek.

Yeni Film Geliyor

Stranger Things, Empire ve Chicago Fire gibi dizilerde yer alan Keery, beyaz perdeden çok televizyon ekranına  aşina. Ancak yavaş yavaş filmografisini geliştirmeye başlayan oyuncu son olarak Ryan Reynolds ve Jodie Comer’ın başrolünü paylaştığı Free Guy adlı bilim kurgu filminde yer alacak. Video oyunu Free City’de Guy, banka memuru olarak çalışan yan bir karakterdir. Oyuna yerleştirilen programcılar Milly ve Keys tarafından geliştirilen bir kod sayesinde Guy, dünyasının bir video oyunu olduğunu fark ediyor ve geliştiriciler tarafından kapatılmadan önce oyunu kurtarmak için zamana karşı yarışıyor.

Free Guy’ın aralık ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.