Haberler

BAFTA, Bryan Singer’ın Adaylığını Askıya Aldı

Bohemian Rhapsody ile BAFTA’ya aday olan yönetmen Bryan Singer’ın adaylığı askıya alındı.

Hakkındaki cinsel istismar suçlamaları devam eden yönetmenin adaylığı bu iddialar doğrultusunda, BAFTA tarafından çıkarıldı. Bohemian Rhapsody, İngiliz Akademisi Film Ödülleri’ne 7 dalda aday oldu. En İyi İngiliz Filmi dalında yarışan filmde Graham King ve Anthony McCarten‘ın ismi dururken Singer’ın adı kaldırıldı. İngiliz Akademisi, “BAFTA, bu iddia edilen davranışın kabul edilemez ve değerleriyle uyumlu olmadığını düşünüyor” diye açıklama yaptı. Suçlamaları reddeden Singer’ın adaylığının, iddialar çözülene kadar askıda kalacağını da ekledi. Fox da İngiliz Akademisi’nin bu kararını destekledi.

Singer, setteki anlaşmazlıkların ardından Bohemian Rhapsody‘den kovulmuştu. Oldukça büyük ses getiren film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi İngiliz Filmi, kurgu sinematografi, ses ve kostüm tasarımı dallarında BAFTA’ya aday.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz