Baz Luhrmann‘ın yönetmenliğini üstlendiği Elvis Presley‘nin hayatını anlatan filmde, ikonik şarkıcıyı canlandıracak isim Austin Butler oldu.

Son olarak The Great Gatsby filmini yöneten Baz Luhrmann, rock’n roll kralı Elvis Presley‘nin hayatını, kariyerindeki yükselişini ve menajeri Colonel Tom Parkerile olan ilişkisine değineceği yeni filmi için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Filmle ilgili en merak edilen konu Elvis Presley’i kimin canlandıracağıydı. Rol için düşünülen isimler arasında Ansel Elgort, Miles Teller ve Harry Styles yer alıyordu. Dene çekimleri sonunda bu önemli rol Austin Butler‘ın oldu. Luhrmann, Once Upon a Time in Hollywood ve The Dead Don’t Die filmlerinde oynayan Butler için, “Oyuncu seçimi doğru olmazsa bu filmi yapamayacağımı biliyordum. Bu eşsiz yıldızın doğal hareketlerini ve ses kalitesini yakalayabilecek bir aktör için iyice aradık. Austin Butler‘ın Broadway’de Denzel Washington ile oynadığı Iceman Cometh müzikalinde duymuştum. Ekran testi, müzik ve performans atölyesi sonunda dünyanın en ikonik müzikal figürlerinden birini canlandırabilecek birini bulduğumu biliyordum” dedi.

Başarılı oyuncu Tom Hanks de filmde şarkıcının menajeri Colonel Tom Parkerile’ı canlandıracak. Luhrmann, The Great Gatsby‘de birlikte çalıştığı Craig Pearce ve Sam Bromell ile birlikte filmin senaristliğini üstleniyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.