Haberler

Asghar Farhadi’nin İspanya Çıkarması: Everybody Knows

Altın çağlarını yaşayan İran’lı yönetmen Asghar Farhadi bizi İspanya’da bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

A Seperation (2011) ve The Salesman (2016) filmleri ile Oscar kazanan Farhadi yeni filmi Eveybody Knows/Todos Lo Saben‘nin çekimlerine başladı. Farhadi filmlerinin alışık olduğumuz İran atmosferinin aksine Barcelona’da başlıyor. Hikaye, bir kutlama için İspanya’nın küçük bir köyündeki eski evlerine doğru yola çıkan ana karakter Carolina ve ailesinin yolculuğunu anlatıyor. Yolculuk boyunca başlarına gelecek olaylar eşliğinde değişen aile dinamikleri sonucunda ne Carolina’nın ne de ailesinin hayatları bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Başrollerini Javier Bardem, Penelope Cruz ve Ricardo Darin‘in paylaştığı film sinopsisinden anlaşılacağı üzere, Fahradi’nin en sevdiği, psikolojik gerilim türünde olacak. Filmin heyecanlandıran bir başka noktası ise görüntü yönetmenliğini efsanevi sinematograf Jose-Luis Alcaine‘nin yapacak olması.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz