Türkiye’nin sinema dalında en büyük etkinliklerinden olan Antalya Film Festivali bu yılki afişini belirledi. Afişte gerek festivalin simgesi Altın Portakal, gerekse Antalya’nın kültürel mirası olan simgeler göze çarpıyor.


Antalya Afiş

Bu yıl 53’üncüsü gerçekleşecek olan Antalya Film Festivali için 20 farklı tasarım arasından seçilen afişin ana teması Venüs heykeli olarak belirlendi. Venüs heykeliyle beraber festivalin simgesi ve büyük ödülü olan Altın Portakal son yıllarda olduğu gibi bu yıl da afişteki yerini koruyor. Antalya’nın en önemli kültürel ve tarihi simgelerinden olan Antalya Kalesi, Saat Kulesi, Yivli Minare, Hadrianus Kapısı, Cam Piramit Antalya’nın parkları gibi değerli ayrıntılar da afişte buluşturulmuş.

Festivalin bu yılki mottosu olarak da “Sinemanın ışığı Antalya’da yükselir” seçilmiş. Bu sloganıyla birlikte Antalya, dünyanın sinema başkenti olmaya aday.

Festivalin direktörü olan Elif Dağdeviren, büyük ödül Altın Portakal’a ulaşmanın oldukça emek isteyen bir iş olduğunun altını çiziyor.

Dağdeviren,  festivalle ilgili “Bu sene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel’in Antalya’yı sinema başkenti haline dönüştürmek hedefinden ve bu hedefe yönelik başlatmış olduğu çalışmalardan yola çıkarak biz de bütün dünyaya bu kez afişimiz aracılığıyla sinemanın ışığı Antalya’dan yükselir diyoruz” sözlerini dile getirdi.

53. Antalya Film Festivali 16-23 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.