53. Uluslararası Antalya Film Festivali, Uluslararası Yarışma Jürisi Hugh Hudson başkanlığında Andie MacDowell, Rutger Hauer, Najwa Najjar, Nursel Köse, Wash Westmoreland ve Mirsad Purivatra’dan oluşuyor.
s-2d47bc2637314e11b69ee99eba7f8de5d1bf4801
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 53. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali’ndeki Uluslararası Uzun Metrajlı Film yarışma filmleri, usta isimlere emanet. Sinema sektörünün dünya çapında saygın profesyonelleri, 16-23 Ekim tarihleri arasında festivalin Uluslararası Jürisi’nde bir araya gelecek.
Jüriye “İngiliz sinemasının Orson Welles”i olarak da anılan, Chariots of Fire filmiyle tanınan Oscar sahibi yönetmen Hugh Hudson başkanlık edecek. Jüride görev alan diğer iki yazar-yönetmenden biri, Filistin sinemasının uluslararası platformlardaki temsilcisi Najwa Najjar, diğeri Quinceañera ve Still Alice filmleriyle tanıdığımız Amerikan bağımsız sinemasının önde gelen isimlerinden Wash WestmorelandRidley Scott’ın Blade Runner filminden Rutger Hauer, Short Cuts, Green Card, Groundhog Day gibi filmlerin yıldızı Andie Macdowell, Fatih Akın’ın Yaşamın Kıyısında filmiyle yıldızı parlayan, Kutluğ Ataman’ın Kuzu’su ile 52. UAFF’de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Altın Portakal kazanan Nursel Köse 53. UAFF jürisinin oyuncu üyeleri.
Kısa zamanda uluslararası alanda haklı bir prestij elde eden ve bölgenin en önemli etkinliklerinden biri haline gelen Uluslararası Saraybosna Film Festivali’nin kurucusu ve direktörü, Bir Zamanlar Anadolu’da dahil birçok ödüllü filmin ortak yapımcısı Mirsad Purivatra 53. UAFF jürisini tamamlıyor.
Uluslararası Uzun Metraj Jürisi; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerindeki Altın Portakal ödüllerini belirleyecek. En İyi Film’e 50 bin Euro tutarında para ödülü de verilecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.