Aslı Özge‘nin yönettiği ‘Ansızın’, Dünya galasını 11-21 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek 66. Berlin Film Festivali‘nin Panaroma Special bölümünde yapacak.

ansizin-berlin-film-festivali

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivalleri’nde en iyi film ödüllerini alan Özge’nin, bir önceki filmi Hayatboyu da, dünya galasını Berlin Film Festivali’nde yapmıştı.

Aslı Özge’nin senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği; Almanya, Fransa ve Hollanda ortak yapımı Ansızın filminin, görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen gerçekleştirdi. Filmin başrollerini ise Haneke’nin Beyaz Bant ve Tarantino’nun Soysuzlar Çetesi filmlerinde rol alan Sebastian Hülk, Sophie Scholl filmiyle Gümüş Ayı kazanan Julia Jentsch ve Spielberg’in Münih filmindeki rolüyle hatırladığımız Hans Zischler paylaşıyor.

Türkiye – Almanya Ortak Yapım Fonu desteğini de alan Ansızın, şiddeti önceden kestirilemeyen tesadüfi bir olayın insanı kendi zayıflıkları ve korkularıyla karşı karşıya bırakması sonucunda hayatını ve içinde bulunduğu çevreyi sorgulamasını konu alıyor. Filmin dünya satışını ise Paris merkezli Memento Films International üstleniyor.

Filmin galası, Berlin’in tarihi sinema salonlarından Zoo Palast Sineması’nda gerçekleşecek olan kırmızı halı töreni ile yapılacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.