Haberler

Ankara Uluslararası Film Festivali Başvuruları Başladı

Bu yıl 31.si düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali başvuruları başladı.

Geçtiğimiz günlerde başvuruları başlayan ve 4-14 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ankara Uluslararası Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da Belgesel, Ulusal Uzun Metraj, Kısa Film ve Proje Geliştirme kategorilerinde düzenleniyor.

 

Törende takdim edilecek ödül bilgilerine ise, aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 

En İyi Ulusal Uzun Film: 50.000 TL

En İyi Proje: 30. 000 TL

En iyi Belgesel Film: 20.000 TL,

En iyi Kısa Film: 10.000 TL

Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film: 10.000 TL

 

En geç 25 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz. Ulusal Yarışma kategorisi başvuru koşulu olarak, 28 Nisan 2019 sonrasına ait  ve Ankara’da başka festivalde yer almamış olma şartı aranacak.

5.000 TL para ödülü verilecek ve festivalin tanıtımına yardımcı olacağı düşünülen festival afiş yarışmasında ise, son başvuru tarihi 25 Mart 2020 olarak belirlendi.

Detaylı bilgi için https://filmfestankara.org.tr/anasayfa adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz