Haberler

Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu!

Bu sene 24-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen ve Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde Engelsiz Yarışma ödülleri sahiplerini buldu.13323427_671307459685340_8731805892680447711_o

Türk ve Dünya sinemasından toplam 27 filmin, görme engelliler için sesli betimleme, işitme engelliler için ise işaret dili ve ayrıntılı altyazı şeklinde gösterildiği ve tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu festival, 29 Mayıs akşamı Opera Sahnesi’nde yapılan ödül töreniyle son buldu.

Türkiye sinemasının son dönemdeki beş değerli filminin yarıştığı festivalde ödüllerin sahipleri ise şöyle;

Tolga Karaçelik‘in yönetmenliğini üstlendiği Sarmaşık En İyi Yönetmen ve En İyi Film ödülünü alırken, Kar Korsanları filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu, En İyi Senaryo ödülünün sahibi oldu.

Seyircilerin Braille alfabesiyle, basılan pusulalarla oylayarak belirlediği Seyirci Özel Ödülü‘ne ise Mine Vargı’nın yapımcılığını üstlendiği Deniz Gamze Ergüven‘in Mustang filmi layık görüldü.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz