İva Natura Organik Kozmetik’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı kısa film yarışmasının bu yıl ikincisi için start verildi.

İva Natura Organik Kozmetik’in  “Anadolu’nun Kozmetik Bitkileri” temasıyla düzenlediği yarışmada bu yıl da verimli Anadolu topraklarının zengin bitki örtüsü beyaz perdede yeşerecek. Kozmetikte kullanılan Anadolu bitkilerinin  önemi ve doğa dostu tarımın devamlılığını sağlayacak projelerin destekçisi olarak sürdürülebilir organik yaşama dikkat çekmeyi amaçlayan kısa film yarışmasının ödülleri Eylül 2019’da Gayrettepe’de, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde  düzenlenecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

Anadolu Bitkilerinin Hikayeleri Beyaz Perdede Yeşerecek

Türkiye’de bir ilke imza atan “Anadolu Bitkileri” temalı kısa film yarışması jürisinde Oya Ayman, Uğur İçbak, Prof. Dr. Ulvi Zeybek, Özcan Yüksek, Didem Balçın, Bahriye Kabadayı Dal, Jeyan Gedik, Dr. Nagihan Çakar Bikiç gibi alanında çok değerli çalışmalara imza atmış, ülkemizin çok önemli isimleri yer alıyor.

Yarışmanın organizasyon komitesi başkanı Levent Kahrıman; Iva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması ile sağlıklı kozmetik üretiminin ötesine geçerek biyolojik çeşitlilik ve kültürel değerlerin korunmasını amaçladıklarını belirtti.

Türkiye’de İlk Kez Üç Boyutlu Bir Film Galası Yapılacak

Bu yıl ikincisi  düzenlenen İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması’nın temalarının Anadolu’nun güzellik anlayışı ve bitkiler, günümüzde kozmetik sektöründe bitki kullanımı ve işlenme süreci , sürdürülebilir kozmetik ve bitkiler, Anadolu kozmetik bitkileri ile ilgili efsaneler ve öyküler olduğunu açıklayan Kahrıman, şimdiden film yarışmasına ilginin büyük olduğunu söyledi. Film yarışması ile birlikte kozmetik bitkilerin bir kültürel miras olarak sektörün arşivine kazandırıldığını belirten Kahrıman, Anadolu topraklarının nimetlerini kozmetik kısa film yarışması ile gelecek kuşaklara tanıtmaktan dolayı gurur duyduklarını söyledi. İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması’nın farklı paydaşlarla giderek büyüyen bir film festivali haline dönüştüğünü de sözlerine ekleyen Kahrıman, bu yıl gerçekleşecek galanın bir bitki bahçesi konseptinde üç boyutlu olarak gerçekleşeceğini ifade etti.

Birincilik Ödülü 10.000 TL

Binlerce yıldır  efsanelere, masallara, öykülere, şarkılara konu olan ‘’Anadolu Bitkileri’’ bu yıl 2.si düzenlenecek olan İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması ile beyaz perdede bir kez daha hayat bulacak. Kültürel değerlerimizin korunması için farkındalık yaratan projelere imza atan İva Natura Kozmetik bir kez daha doğanın kucağından olan güzellikleri beyaz perdeye taşıyacak. İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması’nda birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 6 bin TL ve üçüncülük ödülü ise 3000 TL olacak. Ayrıca jüri özel ödülüne layık görülen iki filmin yönetmenine GoPro Hero4  kamera hediye edilecek.

İva Natura Kozmetik Kısa Film Yarışması Jüri Üyeleri

Oya Ayman

Uğur İçbak

Prof. Dr. Ulvi Zeybek

Özcan Yüksek

Didem Balçın

Bahriye Kabadayı Dal

Jeyan Gedik

Dr. Nagihan Çakır Bikiç

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.