Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin yönettiği yol ve müzik belgeseli Anadolu Turnesi, vizyon öncesinde özel bir gösterim ve konserle ‘merhaba’ diyor!

13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında sinemaseverlerle buluşacak olan “Anadolu Turnesi”, aynı gece Anahit Sahne’de gerçekleşecek saykedelik konsere de ilham oluyor. Saykedelik sahnelerin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Islandman’in yanı sıra alternatif müziğin başarılı sesleri Barlas Tan Özemek, Batu Akdeniz ve Gülin’in sahne alacağı konserde, filmin müzik grubu Venus Music Peace Band de yıllar sonra ilk kez o gece için bir araya gelecek. Grubun sürprizi ise Ağaçkakan ve Volkan İncüvez ile birlikte gerçekleştirecekleri saykedelik performansları olacak.

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte yönettikleri yol ve müzik belgeseli “Anadolu Turnesi”, 13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında 3 şehirde ve 7 farklı salonda seyirciyle buluşacak. Dört gencin saykedelik rock grupları Venus Music Peace Band ile Anadolu turnesine çıkmalarının hikâyesini anlatan “Anadolu Turnesi”, aynı gece Anahit Sahne’de gerçekleşecek bir konsere de ilham olacak.

Dansa Davet Var!

Gösterimin ardından sinemaseverleri dans pistelerine davet eden Anadolu Turnesi Konseri’nde, saykedelik müziğin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden sayılan ve geçtiğimiz ay Montreaux Jazz Festival’inde “En İyi Çıkış Yapan Grup” seçilerek başarılarını yurt dışına da taşıyan Islandman’in yanı sıra; alternatif sahnelerin en iyi prodüktör ve gitaristlerinden Barlas Tan Özemek, müzikseverlerin Büyük Ev Ablukada’nın Galvaniz Gelbiraz’ı olarak tanıdığı Gülin ve eleştirmenlerce geleceğin en yetenekli seslerinden biri olarak gösterilen, Ankara’nın son medar-ı iftiharı Batu Akdeniz de sahne alacak.

Geceye Özel Saykedelik Performans

Gecenin heyecan uyandıran bir diğer müzik olayı ise,  Anadolu Turnesi’nin kahramanları Venus Music Peace Band yıllar sonra ilk kez bu gece için bir araya gelmeleri olacak. Az sayıda verdikleri konserlerle İstanbul’da, çıktıkları turnelerle Anadolu’da takipçilerini yaratan grubun geceye özel sürprizi de, hip hop müziğin başarılı rapper’ı Ağaçkakan ile neyden perdesiz gitara, elektro gitardan çağlamaya, farklı enstrümanlarla yaptığı müzik projeleriyle tanıdığımız Volkan İncüvez’in de katılacağı seykedelik performansları olacak.

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte yazıp yönettiği; Aslı Erdem, Cem Celal Bilge ve Deniz Tortum yapımcılığında gerçekleşen Anadolu Turnesi, 22 Mart’ta gösterime girecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.