Haberler

Amanda Seyfrıed, Davıd Fıncher’ın Son Filminde

Amanda Seyfrıed, Davıd Fıncher'ın Son Filminde

David Fincher‘ın yeni filmi Mank‘ın kadrosuna katılan son isim Amanda Seyfried oldu.

Mank, senarist Herman Mankiewicz ve yönetmen Orson Welles‘in tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer alan Citizen Kane‘i yazma sürecini konu alıyor.

Film geniş kadrosuyla da dikkat çekiyor. Gary Oldman, Citizen Kane‘in senaristi Herman Mankiewicz‘e ve Tom Burke de Orsan Welles‘e hayat verecek. Filmin kadrosuna son olarak Amanda Seyfried ve Lily Collins eklendi. Charles Dance, Tuppence Middleton, Joseph Cross ve Tom Pelphrey de filmin oyuncuları arasında.

Mank, Fincher‘ın Gone Girl‘den sonra çektiği ilk film. Filmin senaryosu Fincher‘ın vefat eden babası Jack Fincher tarafından yazıldı. Siyah beyaz çekilecek filmin çekimlerine kasım ayında başlanılacak.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz