Öze Dönüş temasıyla gerçekleşecek olan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Ödülleri Selma Güneri ve Ahmet Mekin‘in oldu.

26 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bu yılki ödülleri, iki usta oyuncu Selma Güneri ve Ahmet Mekin‘e verilecek. Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu yaptığı açıklamada, “Bu yıl festivalin programını ‘Öze Dönüş’ etrafında kurgularken, Onur Ödülleri’nin de temayı doğrulamasını istedik. İlk ödülünü Antalya’dan alan ve festival tarihinde bu ödülü alan en genç oyuncu olan Selma Güneri’ye ve Yeşilçam’ın en etkileyici jönlerinden biri olmanın yanı sıra, yarattığı performanslarıyla çok iyi bir karakter oyuncusuna dönüşen Ahmet Mekin’e bu yılın Onur Ödülleri’ni vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Selma Güneri henüz 14 yaşındayken ilk ödülünü Antalya’da alarak festival tarihinin Altın Portakallı en genç oyuncusu ünvanına sahip. Ahmet Mekin ise Düğün ve Selvi Boylum, Al Yazmalım’daki başarılı performansıyla hatırlanıyor.

26 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde düzenlenecek olan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin İdari Direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum’un yöneticiliğini ise Olena Yershova Yıldız yürütecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.