Haberler

Altın Koza Film Festivali’nin İsmi Değişiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin adının kentin daha iyi tanıtılması gerekçesiyle ‘Uluslararası Adana Film Festivali’ olarak değiştirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

altinkoza

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, Altın Koza Film Festivali’nin Adana’nın sembollerinden biri olduğunu ve  önümüzdeki yıl 23’üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin adının, kentin daha iyi tanıtılması için ‘Uluslararası Adana Film Festivali’ olarak değiştirileceğini ancak büyük ödülün ‘Altın Koza Ödülü’ olarak verileceğini belirtti. Böylece festivalin şehrimizin mesajını daha iyi vereceğini, bu isimle anılmasının kente daha iyi katkı sağlayacağını söyleyen Sözlü, Dünyanın her yerinde film festivallerinin yapıldığı şehirle anıldığını, bu festivalin de öyle olması gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz