Haberler

Almanya’dan Yepyeni Filmler: Biz Bir Aileyiz

İstanbul Modern Sinema, Almanya’dan Yepyeni Filmler seçkisinin, 11. yılında Biz Bir Aileyiz başlığıyla farklı çağrışımlarıyla aile kavramı ve birlikte yaşama üzerine bir seçki sunuyor.

Programda; dağılmış aileler kadar beraber yaşamayı ve çalışmayı seçen insanların kurduğu alternatif aileler de var. Usta yönetmen Andreas Dresen imzalı Gundermann, ünlü müzisyen Gerhard Gundermann’ın gerçek hayat hikâyesini konu alıyor. Sebastian Schipper’in yeni filmi Yollarda (Roads), iki gencin Fas’tan Fransa’ya yaptığı yolculukta yaşadıkları değişimi perdeye taşırken güncelliğini koruyan mülteci sorununa da bakıyor. Neredeyse 40 yıldır birlikte olan ünlü Alman punk rock grubu Die Toten Hosen’ın 2018 turnesi sırasında çekilen belgesel İnsan Bir Defa Yaşar: Die Toten Hosen Turnede (Weil du nur einmal lebst – Die Toten Hosen auf Tour) de seçkide yer alan filmlerden.

Seçki, 21 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.

Detaylı bilgiye yakında buradan ulaşabilirsiniz.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz