Haberler

Alicia Vikander’li Tomb Raider’dan İlk Fragman Geldi!

İlk olarak 1996 yılında  bir video oyunu ile ortaya çıkan Tomb Raider hikayesi, 2001 ve 2003’te Angelina Jolie ile birlikte ilk beyaz perde tecrübesini yaşamıştı. Aradan geçen 16 yıldan sonra Alicia Vikander’in performansı ile yeniden çekilen filmden ilk görüntüler ve trailer geldi.

Alicia Vikander ve Angelina Jolie çok farklı tarzlara sahip iki oyuncu gibi görünseler de, ikisinin de Tomb Raider’a doğru giden kariyer yolculuklarında büyük benzerlikler var. Angelina Jolie Girl, Interrupted‘taki performansı ile  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını evine götürdükten kısa süre sonra Tomb Raider’da karşımıza çıkmıştı. Alicia Vikander ise geçtiğimiz senenin en çok ses getiren filmlerinden biri olan Danish Girl sayesinde Oscar’ı kucakladı. Tomb Raider, Alica Vikander’in başrol olarak beyaz perdede olacağı ilk film olma özelliğini taşıyor. Ne var ki daha önce The Light Between the Oceans (2015), Ex Machina (2014), The Man from U.N.C.L.E (2015) gibi güçlü filmlerde izlediğimiz tecrübeli oyuncu Alicia Vikander’den yüksek bir beklenti içinde olmamız yanlış olmaz.

Filmin yönetmeni ise The Wave (2015) ile tanıdığımız Norveçli yönetmen Roar Uthaug. Hikaye, 7 yıl önce kaybolan babasını bulmak üzere yola çıkan 21 yaşındaki Lara Croft’un Japonya açıklarında bir adaya gitmesi ile başlayacak. Geri kalanını ise filmde göreceğiz.

Tomb Raider, Mart 2018’de yeniden seyirciyle buluşacak.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz