Fin yönetmen Aki Kaurismäki’nin yeni filmi The Other Side Of Hope’un ilk fragmanı seyirciyle buluştu. Avrupa’daki mülteci sorununa odaklanacak olan filmin ilk gösterimi Şubat 2017’de gerçekleşecek olan 67. Berlin Film Festivali’nde.

En son 2011 yapımı Le Havre‘yle karşımıza çıkan ve Cannes’dan 3 ödülle birlikte dönen Aki Kaurismäki’nin yeni filmi The Other Side Of Hope veya diğer ismiyle “Toivon Tuolla Puolen”, Le Havre’yle ilk adımı atılan “liman kenti” üçlemesinin de ikinci filmi olacak. Serinin ilk filminde Afrikalı bir çocuğun yepyeni bir şehre adaptasyonu konu edinen Kaurismäki, The Other Side Of Hope’da 2016 yılında sıklıkla karşılaştığımız Avrupa’daki mülteci sorununa ışık tutacak.

Poker oynamayı seven bir restaurant sahibi ve Suriye’den Finlandiya’ya henüz gelmiş olan Suriyeli bir göçmenin kesişen hikyesini anlatacak olan The Other Side Of Hope’un çekimleri 2016 yılının Ağustos ayında başlamıştı.

The Man Without A Past, The Match Factory Girl ve Drifting Clouds gibi filmlerle tanınan yönetmen Aki Kaurismäki ise 6 yıllık aranın ardından izleyiciyle buluşuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.