Haberler

Agatha Christie Filmlerinde Stone ve Vikander Yer Alacak

Danish Girl filmiyle Oscar alan İsveçli oyuncu Alicia Vikander ve ABD’li oyuncu Emma Stone, İngiliz yazar Agatha Christie’nin, çekilmesi planlanan biyografik filmlerinde yer alacaklar.

untitled2

Emma Stone yapımcılığını Paramount Pictures’ın yapacağı ve yazarın 1926’da kaybolduğu 11 günlük süreyi konu alan bir filmde yer alacak. Alicia Vikander ise Sony ile yaptığı anlaşmada Christie’nin, mutsuz bir eş ve anne olarak feminist bakış açısının şekillendiği dönemi canlandıracak.

Daha önce Vanessa Redgrave ve Dustin Hoffman’ın başrollerini paylaştığı Agatha isimli 1979 yapımı filmde de yine Michael Apted yönetmen koltuğundaydı.

Bu arada yazarın daha önce de sinemaya uyarlanan Murder on the Orient Express romanının da yeniden çekilmesi planlanıyor. Bu yaz çekimlerine başlanacak filmin başrolünde Angelina Jolie yer alacağına dair haberler de hızla yayılıyor.

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz