Adore (2013)

MV5BMjg5ODY2MzcwMF5BMl5BanBnXkFtZTcwODEwNjQ3OQ@@._V1_Nobel ödüllü yazar Doris Lessing’in The Grandmothers isimli kitabından Christopher Hampton tarafından sinemaya uyarlanan Adore (2013), çocukluğundan beri çok yakın arkadaş olan iki annenin kalıpların dışına çıkan aşklarla dolu hayatlarını anlatan bir film. Beraber büyüyen ve oğullarını beraber büyüten karakterlerden, Roz’un, eşiyle arasında uyumsuzluk söz konusudur.  Lil’in kocası ise oğlu genç yaştayken ölmüştür. Avusturalya’nın eşsiz doğası ile birleşen ve hayal gibi bir evde geçen filmde karakterlerin oğullarının da dâhil olduğu, sıra dışı aşk ilişkilerini izliyoruz.

İlk gösterimi 2013 yılında Sundance Film Festivali’nde yapılan Adore, sorguladığı ahlaki değerler sebebiyle tartışma konusu olmuş ve ülkemizde 32. İstanbul Film Festivali’nde seyircisiyle buluşmuştur.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Anne Fontaine
Oyuncular: Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel

Yazar Hakkında

Öznur Turan

Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu. Çoğu kimya mühendisi gibi işini yapmıyor. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisansını bitirdikten sonra kısa bir süre ajansta çalıştı. Kurumsal İletişim Uzmanı olarak hayatına devam ediyor. Hata yapmaya inanır.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.