Belçikalı yönetmeler Adil El Arbi ve Bilall Fallah, Rebel için yönetmen koltuğuna oturacaklar.

Bad Boys for Life Adil El Arbi Bilall Fallah

Fas asıllı Belçikalı yönetmenler Adil El Arbi ve Bilall Fallah yeni sinema projeleri Rebel için hazırlıklara başladı. Will Smith ve Walter Lawrence‘nin başrolünde yer aldığı 2020 yapımı Bad Boys For Life‘dan sonra Adil El Arbi ve Bilall Fallah Belçika yapımı bir dram filmi için yönetmen koltuğuna oturdu. Adil & Bilall  olarak da bilinen yönetmenler daha önce birlikte Belçika yapımı Image, Black ve Patser gibi uzun metraj filmlere ve Broeders adlı bir kısa filme imza atmışlardı.  Adil & Bilall ortak yapım filmlerinin hem senaryolarını hem de yönetmenliğini üstlenmişlerdi. Bu yıl ikili Bad Boys For Life ile de dikkat çektiler.

Belçika yapımı olan Rebel ailesi dağılan genç bir çocuğun kendini bulma hikâyesini konu alıyor. Rebel‘in başrolünde ise Fas asıllı 13 yaşındaki Amir El Arbi yer alacak ve genç oyuncunun Rebel ilk uzun metraj filmi olacak. Rebel’in oyuncu kadrosunda aynı zamanda Adil El Arbi ve Bilall Fallah‘ın daha önce Black‘de beraber çalıştıkları Aboubakr Bensaihi‘de yer alıyor. Mary Magdalene’deki performansı ile bilinen Lubna Azabal‘da yine filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden.

Belgian directors who made 'Bad Boys 3' approached by Marvel

Rebel, Brüksel-Molenbeek’de yaşayan Fas asıllı 13 yaşındaki bir erkek çocuğunun babasının ölümünden sonraki süreçteki kimlik arayışını merkeze alıyor. Genç çocuğun annesi Leila ise oğlu için oldukça endişeleniyor. Leiala’nın en büyük korkusu ise küçük oğlunun da büyük oğlu Karim gibi sokak çetelerine bulaşması. Rebel için, kendi jenerasyonlarının hikâyesini ve kimlik arayışını mesele edinen son derece kişisel bir hikâye, bir tutku projesi olduğunu söyleyen Adil El Arbi ve Bilall Fallah senaryoyu Jan Van Dyck ve Kevin Meul ile birlikte kaleme alıyorlar.

Rebel‘in uluslararası satışı ile Wild Bunch International ilgileniyor. Wild Bunch International, Rebel’i Cannes Market’e sunmayı planlıyor. Rebel‘in çekimlerine ne zaman başlanacağı şuanki pandemi şartlarında kesinleşemese de filmin çekimlerine bu yıl başlanabileceği ön görülüyor.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.