!f haberler!f İstanbul

A Shelter Among The Clouds, !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde

Yalnız bir çobanın köydeki mücadelesini anlatan A Shelter Among The Clouds, bu yıl !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali‘nde gösterilecek.

Arnavutluk yapımı A Shelter Among The Clouds, Besnik adlı çobanı merkezine alıyor. Müslüman olan Besnik’in annesi Katolik, babası komünist babası ve kardeşi de Hristiyan Ortodoks’tur. Dağda çobanlık yapan Besnik, Hristiyanlar ve Müslümanların barış içinde birlikte yaşamasının bir yolunu bulur. Çoban, dua etmek için gittiği caminin daha önce bir kilise olduğunu ve iki din tarafından geçmişte paylaşıldığını keşfeder. Bu durum köydeki farklı dinden olan insanların birlik içinde yaşamlarına neden olur. Ancak babasının ölümünden sonra bu yaratılan huzurlu ortam, yerini sert değişikliklere bırakır ve Besnik kendi yolunu çizmek zorunda kalır.

A Shelter Among The Clouds yönetmen Robert Budina’nin 2. uzun metraj filmi. Ballkoni ve Lapsus filmlerinden tanınan oyuncu Arben Bajraktaraj, Besik rolüne hayat veriyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz