A Quiet Place 2, Eylül Ayında Vizyona Girecek!

Serinin 2018 yılında yayınlanan ilk filmi A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) ile büyük beğeni toplayan ve devam filmi merakla beklenen A Quiet Place 2, tüm dünyayı etkisi altına alan ve sinema sektöründe pek çok olumsuz etki yaratan Covid-19 sebebiyle sinemaseverlerle Eylül ayında buluşacak. Önceleri vizyon tarihi tüm dünya için 20 Mart 2020 olarak bildirilen filmin gösterimi Fast and Furious 9, No Time to Die ve Maverick filmleri gibi geçtiğimiz günlerde iptal edilmişti. Küresel salgından önce New York Lincoln Center’da ikinci filminin galası gerçekleştirilen A Quite Place 2‘nun yapılan yeni güncelleme ile 4 Eylül 2020 tarihinde ABD‘de vizyona gireceği biliniyor. Serinin ilk filmi, 17 milyon dolarlık bütçesine karşılık gişede 340 milyon dolarlık hasılat elde etmişti.

Senaryosu ve yönetmenliğini John Krasinski‘nin üstlendiği A Quite Place 2‘nun kadrosunda Emily Blunt‘ın yanı sıra, serinin ilk filminde de karşımıza çıkan Millicent Simmonds, Noah Jupe ve şimdi kadroya yeni eklenen Djimon Hounsou, Cillian Murphy, Wayne Duvall gibi başarılı isimler de yer alıyor. İlk filmi 91. Akademi Ödülleri‘nde En İyi Ses Kurgusu kategorisinde adaylık alan modern korku-gerilim hikayeli serinin ikinci filminde, yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran anne Evelyn ile çocukları Regan ve Marcus’un zorlu yaşam mücadelesini konu alınıyor. Sessizlik kuralı olan bu çevrede, hayatta kalmak için çeşitli önlemler alan ailenin kurallara uymaması peşinden bir felakete sebep oluyor. İlk filmde mücadelenin üstesinden gelen karakterlerin hayatlarının nasıl devam ettiği anlatılıyor.

Vizyon tarihi ABD için açıklanan ancak ülkemizde de merakla beklenen A Quiet Place 2‘nun Türkiye vizyon tarihi henüz bilinmiyor. Benzer şekilde, önümüzdeki birkaç ay vizyona girmesi beklenen pek çok filmin de coronavirüs önlemleri kapsamında ileriki aylara ertelenmesi ön görülüyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi sinema ve sanat sektörlerinde de olumsuz etki yaratan coronavirüs sebebiyle önümüzdeki günlerde daha pek çok önlem alınması bekleniyor.

A Quiet Place 2‘nun Fragmanı

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.