Şimdiye kadar çok sayıda uluslararası festivalde gösterilen “Sibel”, bu yıl 30’uncu defa düzenlenen Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde Hollywood ile buluştu.

Dünya prömiyerini aralık ayında yaptığı Locarno Film Festivali’nden üç ödülle dönen Sibel, kırktan fazla uluslararası festival gezdi ve şimdiki durağı; Oscar’da yarışacak yabancı filmleri Hollywood ile buluşturan etkinlik olarak bilinen ”Palm Springs Uluslararası Film Festivali”.
Festivalin açılışı ise, Oscar adaylığı alması beklenen Olivia Colman, Glenn Close ve Timothée Chalamet gibi oyunculara özel ödül takdim edilerek yapıldı. 3 Ocak tarihinde gösterimlerine başlayan festival, 14 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Başrolünde yer alan Damla Sönmez’in çarpıcı performansıyla dikkat çeken, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovannetti’nin yönetmenliğindeki ”Sibel”, bir kadının özgürleşme hikayesini anlatıyor.

Birçok uluslararası festivalde hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin büyük beğenisini kazanan Sibel, 27 Aralık’ta Almanya’da başladığı yurtdışı vizyon yolculuğuna Mart’ta Fransa’da devam edecek.

Sibel, Türkiye’de 22 Şubat 2019 tarihinde seyircisiyle buluşuyor.


Yazar Hakkında

Gaye Kiper

1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.